nastavit jako domovskou stránku

MAMČA.cz - ráj pro maminky

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Gynekologicko – porodnické oddělení

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
Gynekologicko – porodnické oddělení

Šrobárova 50
Praha 10
100 34

Telefony/e-mailyKontakt: tel. 267 161 111 (ústředna) , fnkvred@fnkv.cz

Přednosta: Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda CSc., tel. 267 163 101,
bsvoboda@cesnet.cz

Primář: MUDr. Michael Pipka, tel. 267 163 056, pipka@fnkv.cz

Vrchní sestra: Šimonová Zdeňka, tel. 267 162 360, simonova@fnkv.cz

Kurz předporodní přípravy: tel. 267 163 293 (ambulance)

Těhotenské cvičení: kontakt viz kurz předporodní přípravy
Důležité kontaktní osobyPřednosta: Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda CSc.
Primář: MUDr. Michael Pipka
Vrchní sestra: Šimonová Zdeňka

Porodnice nepořádá kurzy předporodní přípravy, ale jelikož se Vinohradská porodnice snaží vyjít všem maminkám vstříc, připravuje pro těhotné ženy a jejich partnery konzultace o průběhu porodu . Tyto schůzky vede pediatr a porodník. Součástí těchto setkání je i prohlídka porodních sálů a pokojů šestinedělí, kde si všichni účastníci mohou prohlédnout prostředí, v němž přijde jejich potomek na svět.
Porodnice pořádá i těhotenské cvičení, které vedou rehabilitační pracovnice. Toto cvičení je poskytováno bezplatně.
Porodnice umožňuje prohlídky porodních sálů a pokojů šestinedělí.

K porodu může ženu kromě partnera, rodinných příslušníků a přátel doprovázet i vybraná porodní asistentka nebo lékař. Maximálně to z praktických důvodů však mohou být 2 osoby. Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu a to i v případě porodu císařským řezem.

Po příchodu na kliniku a všech potřebných úkonech je maminka umístěna do místnosti pro první dobu porodní. V místnostech se vždy připravuje více žen najednou, a jsou přitom od sebe částečně odděleny zdí.

Procedury jako klystýr a holení se rodičkám doporučují, ale personál plně akceptuje přání rodičky, pokud klystýr a holení nechce. Rodičkám se nazakazuje pití nápojů, ale zákaz konzumace jídla je nutný.

Má-li rodička zájem o epidurální analgezii, je jí bezplatně poskytnuta.

Porodnice má celou řadu metod tlumení bolesti, s možností využití sprchy, balonu, relaxačních pomůcek a masáží prováděných personálem.

Místnosti, ve kterých se ženy připravovaly v první době porodní, slouží i pro druhou dobu porodní. Jsou tu 2 porodní sály s monitory a vyhřívanými lůžky pro novorozence. V prvním porodním sále je jedno lůžko ( žena rodí sama), ve druhém dvě lůžka ( rodí v nich více žen najednou a jsou odděleny částečně zdí), další přilehlá místnost, je místnost pro provádění porodů císařským řezem.

Porodnice má k dispozici standardní pokoje, které jsou tří až šestilůžkové. Ty mají vždy společné sociální zařízení. Porodnice má i 1 dvoulůžkový a 2 jednolůžkové nadstandardní pokoje, vybavené sprchou, TV, ledničkou. Nadstandardní pokoje umožňují nepřetržitý 24 hodinový pobyt partnera.

Porodnice poskytuje základní výbavu pro dítě ( kalhotky, dupačky, košilky..) a dětské jednorázové pleny.

Při spontánním porodu bez komplikací odcházejí maminky z porodnice většinou 4. - 5. poporodní den domů. Po císařském řezu obvykle 6. až 7. pooperační den.

Po propuštění domů nabízí porodnice pomoc při kojení.

Ceny za služby:
Doprovod rodičky k porodu: 500 Kč
Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 300 – 500Kč/den
Poporodní pokoj pro 24hod. nepřetržitý pobyt celé rodiny: 800Kč/den

 

Příspěvek vložila: Lucie Uhrinová
Datum vložení: 17. listopad 2011
Počet shlédnutí: 1012

Komentáře a vzkazy

Chceš vidět co zde napsali ostatní k tomuto článku za komentáře? Nebo bys ráda také poslala vzkaz autorce? Přihlaš se, nebo se zaregistruj a budeš okamžitě vědět více. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet
Chceš začít také prodávat zboží? Začni tím, že si vytvoříš uživatelský účet. Každá uživatelka má možnost prodávat svoje zboží. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet