nastavit jako domovskou stránku

MAMČA.cz - ráj pro maminky

ořechové cukroví na plechu s karamelem

dortové oplatky na plech, 6 vajec, 25 dkg cukr krupice, 20 dkg ml. ořechů, 3 lžíce strouhanky, 3 lžíce hrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva Krém: 2 hod vařené Tatra mléko slazené, 25 dkg hery nebo másla Na ozdobu: 5dkg lísk. oříšků

POSTUP PŘÍPRAVY

6 vajec a 25 dkg cukru krupice lehce vyšleháme a pak lehce vmícháme 20 dkg ml. ořechů, 3 lžíce strouhanky, 3 lžíce hrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva. Pečeme na vysokém plechu, na který jsme dali 2 dortové obdélníkové oplatky, pak rovnoměrně rozlít těsto. Péct na 160C 25min a pak ještě na 180C 10min.
Nechat vychladit a pak opatrně sundat z plechu.
Krém: do vychlazeného 2 hod vařeného Tatra mléka vyšleháme 25 dkg hery nebo másla (můžeme dát půl na půl). Dát na noc do lednice a ještě jednou vyšlehat.
Dát krém na ořechové těsto a na ozdobení posypat 5dkg nasek. nasucho opraženými lísk. oříšky.

Pokud nakrájíme na větší kostky, uděláme sváteční řezy. Doporučuji nakrájet na malé obdélníčky a nechat jako vánoční cukroví. Chuť karamelu a ořechů je výjimečná. Asi tak výjimečná jako Kokosové cukroví na plechu s karamelem:-)
(I.Konderlová)

Příspěvek vložila: Dřevěné hračky
Datum vložení: 15. listopad 2011
Počet shlédnutí: 1428

Komentáře a vzkazy

Chceš vidět co zde napsali ostatní k tomuto článku za komentáře? Nebo bys ráda také poslala vzkaz autorce? Přihlaš se, nebo se zaregistruj a budeš okamžitě vědět více. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet
Chceš začít také prodávat zboží? Začni tím, že si vytvoříš uživatelský účet. Každá uživatelka má možnost prodávat svoje zboží. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet