nastavit jako domovskou stránku

MAMČA.cz - ráj pro maminky

Stříbrné řetízky se zase vracejí do módy – máte nějaký i vy?

Touha po zdobnosti je stará jako lidstvo samo. Již v dávnověku se zdobily nejen ženy, ale touze po vizuální dokonalosti podléhali také muži. A ani dnes tomu není jinak.

Je pravda, že trendy převládají nejen ve světě módy, ale také ve šperkařství a bižuterii, zapátrejte proto v paměti a vzpomeňte na módu před rokem 1989. Nebyl snad nikdo z nás, komu by se na krku netřpytil zlatý přívěšek nebo jeho ruku nezdobil masivní zlatý prsten, případně prsten snubní, vyvedený – jak jinak, než ze zlata. Zlato ovšem v průběhu let vystřídalo stříbro a stříbro následně moderní chirurgická ocel. Nyní se však na pomyslný vrchol opět dere drahý kov s latinskou značkou Ag. Proč jsou stříbrné řetízky, náušnice a prsteny v poslední době tolik oblíbené? Prozradíme vám to o pár řádků níže.

Hypoalergenní materiál a dlouhá životnost

Stříbro patří mezi materiál, který mohou v hojné míře nosit také osoby citlivé na slitiny kovů a alergici. Pokud zakoupíte stříbrný řetízek nebo náramek či jiný stříbrný doplněk u ověřeného a známého prodejce, pak získáte takřka 100 % jistotu, že se bude jednat o čisté stříbro bez nejrůznějších příměsí a slitin jiných kovů. Dalším specifikem stříbrných šperků je při správné péči také jejichdlouhá životnost a vysoký lesk.

Jak o šperky ze stříbra pečovat?

Váš šperk by neměl přijít do styku s vodou a chemickými prostředky. Vyvarujte se nejrůznějších nárazů a hrubého zacházení. Řetízky, stejně jako náušnice nebo prsteny, si navlékejte až po finální úpravě vlasů a aplikaci parfémů.  V opačném případě by mohly šperky zmatnět a ztratit na své kráse a lesku. Ovšem nic není věčné a i na vašem šperku se po čase objeví sirné sloučeniny, jež se projevují slabším začernáním. Stříbro můžete vyčistit doma nebo jej zanést ke klenotníkovi, který šperk očistí za pomoci moderních metod – ultrazvuku nebo laseru, čímž mu navrátí jeho tehdejší krásu, lesk a eleganci.  

Příspěvek vložila: Hana Holá
Datum vložení: 23. prosinec 2014
Počet shlédnutí: 728

Komentáře a vzkazy

Chceš vidět co zde napsali ostatní k tomuto článku za komentáře? Nebo bys ráda také poslala vzkaz autorce? Přihlaš se, nebo se zaregistruj a budeš okamžitě vědět více. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet
Chceš začít také prodávat zboží? Začni tím, že si vytvoříš uživatelský účet. Každá uživatelka má možnost prodávat svoje zboží. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet