nastavit jako domovskou stránku

MAMČA.cz - ráj pro maminky

Tip na báječnou letní dovolenou

Zařídit si dovolenou v zahraničí podle svých představ není nic složitého. Stačí mít vlastní automobil či jiný dopravní prostředek a brzy se ocitnete v krajině svých snů.

Chorvatsko se stalo populární destinací k ideální dovolené pro rodiny i bezdětné páry a přátele. V klidu lze nasednout do vašeho vozidla a za osm až dvanáct hodin se po nových dálnicích dostanete na místa vytyčené chorvatské trasy.

Moře ve vaší blízkosti

Pro dovolenou v Chorvatsku si můžete vybrat vám vyhovující typ ubytování. V každé vyhledávané oblasti není nouze o hotely různých kategorií, penziony nebo apartmány pro více osob. Ubytování je v Chorvatsku výborně řešené – není nouze o bohatou nabídku blízko moře. Stačí se ráno probudit a věnovat se zábavě v mořských vlnách, ale i poznávání rozmanité přírody, historických památek a objevování krás v mořských hlubinách.

Ráj pro lidi i zvířata

severní Dalmácii leží Pakoštane, známý rybářský ráj. Malé městečko má krásné pláže a jednu z nejznámějších rybářských destinací Vranské jezero. Kromě rybolovu se můžete v Pakoštane věnovat různým vodním a sportovním aktivitám, opalování na plážích a doporučujeme  absolvování některé cyklostezky okolo Vranského jezera. Během procházek snadno spatříte desítky tisíc odpočívajících ptáků, ale také netopýry, kteří vylétají z jeskyní nacházejících se směrem k jezeru.

Za koupáním a poznáváním chorvatských letovisek

Bohatou vegetaci nabízí město a přístav Biograd, odkud se pořádají výlety lodí do národního parku Kornati. V přístavu pro jachty objevíte instalovaná podmořská světla. V Biogradu oceníte rozhlehlé oblázkové pláže lemované borovým lesem, ale také zbytky původních hradeb, zříceniny kostelíku sv. Rocha a sv. Antonína či farní barokní kostel sv. Anastázie.

Romantické místo Igrane je malou obcí a přístavem na Makarské riviéře. Okolo poloostrůvku se rozkládá 1,5 km dlouhá pláž, tvořená malými oblázky. Igrane je určeno spíše nenáročným turistům.

Příspěvek vložila: Hana Holá
Datum vložení: 21. leden 2014
Počet shlédnutí: 1726

Komentáře a vzkazy

Chceš vidět co zde napsali ostatní k tomuto článku za komentáře? Nebo bys ráda také poslala vzkaz autorce? Přihlaš se, nebo se zaregistruj a budeš okamžitě vědět více. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet
Chceš začít také prodávat zboží? Začni tím, že si vytvoříš uživatelský účet. Každá uživatelka má možnost prodávat svoje zboží. Je to jednoduché.
Vytvoř si uživatelský účet